איטום גג שטוח

איטום גג שטוח – שירות מקצועי עם אחריות מלאה על העבודה!

מתמודדים עם נזילת מים בקירות הבית? חשוב שתבדקו שלא מדובר בנזילה שמקורה בגג המבנה. פנו למומחים של מומנטום לקבלת ייעוץ חינם והצעת מחיר משתלמת.

איטום גגות שטוחים – רק בחברת מומנטום:

ניסיון עתיר שנים באיטום גגות שטוחים
סטנדרט עבודה גבוה ללא פשרות
חומרים מקוריים בלבד
10 שנות אחריות!
צוות מומנטום

רוב בתי הקרקע ובנייני המגורים הינם בעלי גג שטוח. איטום גג שטוח הוא שיטה ייעודית המתאימה למבנים בהם פני השטח של הגג הינם אחידים ולא משופעים. בשיטת איטום זו, עובר הגג תהליך שמטרתו למנוע חדירה של מים ונוזלים מבחוץ אל תוך הגג ומשם אל פנים המבנה.

איטום גג שטוח – איך זה עובד?

מתגוררים בבית בעל גג שטוח וקיימת דליפה? בשלב הראשון חשוב לבדוק מה מקור הנזילה. במידה ומקור הנזילה בקיר חיצוני, רוב הסיכויים שמדובר בפגם במרזב, אותו ניתן לתקן על ידי איש מקצוע. במידה ומקור הנזילה בקיר פנימי, הדבר מצביע על חדירת מים מאזור הגג. חשוב לטפל בבעיה זו בזמן שכן מצב של הזנחה עלול להוביל לנזקי מים, נזילות והופעת עובש בכל חלקי המבנה.

גג המבנה הוא אזור אשר חשוף לפגעי מזג האויר, כולל גשם סוער, שמש קופחת ורוחות עזות, כל זאת ללא הגנה. בכדי לספק הגנה לחללי הבית מפני מים ונזקים הנובעים מהפרשי טמפרטורות, חשוב לשמור על תחזוקה ראויה של אזור הגג, לרבות איטום איכותי.

תהליך איטום גג שטוח יכול להתבצע על ידי מספר חומרים שונים, בהם קצף פוליאוריטן, אספלט, גומי וזפת מהם ניתן לייצר ציפוי עמיד בפני מים. שיטת איטום זו מתאימה לגגות העשויים מתכת, רעפי עץ או משטחי זפת והיא מספקת כיסוי קבוע לגג המבנה בכדי למנוע חדירת מים בכל עת, גם לאחר שנים.

בטרם מתבצע תהליך האיטום יש צורך בעבודת שטח מקדימה אשר כוללת סילוק פסולת וניקוי יסודי, לרוב באמצעי שטיפה בלחץ והזזה של דודי השמש. (במקרים של בניין חדש שטרם אוכלס, ניתן לבצע את עבודת האיטום בטרם התקנת דודי השמש וכך לקצר את התהליך באופן משמעותי). בשלב הבא מתבצעת סתימה של כל האזורים הסדוקים בשטח הגג, באמצעות חומר איטום. לאחר שלב זה ניתן לבצע את עבודת האיטום הכוללת מריחה של חומרים ייעודיים שמטרתם לספק הגנה מקסימלית לגג מפני מים ולחות. המערכת בנויה כך: שכבת איטום תחתונה העשויה ברוב המקרים מבד לבד אשר מעליו שכבת אספלט המספקת בידוד נוסף. מעל שכבה זו נמרחת משחה עבה וגרגרית המספקת אטימה מאסיבית.

אילו סוגי איטום קיימים כיום?

שימוש ביריעות ביטומניות – יריעות חזקות ועמידות במיוחד בטמפרטורות קיצוניות. היריעות עשויות חומרים פלסטיים המספק אלטרנטיבה איכותית יותר לאיטום באמצעות זפת. קיימות בעוביים שונים, החל מ-4 מ"מ. ככל שהיריעה עבה יותר כך האיטום איכותי יותר וכפועל יוצא גם יקר יותר.

איטום באמצעות זפת – השיטה הזולה ביותר לאיטום הנחשבת גם לקלה ומהירה להתקנה, גם במקרים של גגות בהם יש מזגנים ודודי שמש רבים.

סיוד- במקרים בהם לא קיימת נזילה ומצב התחזוקה השוטפת של הגג הוא טוב, ייתכן וניתן לבצע רק סיוד של הגג כאמצעי מניעה לחדירת מים.

 

 עלויות איטום גג שטוח

כמו בכל עבודות האיטום, מחיר העבודה נקבע לפי סוג המבנה לרבות החומר בו חופה, שטח וגובה הגג תוך שקלול עם סוג האיטום הנדרש, סוג וכמות החומר בה יש לעשות שימוש. לסוג החומר המשמש לאיטום יש השפעה רבה על התמחור הסופי, כאשר איטום בעזרת זפת נחשב לאיטום הזול ביותר. עלות איטום גג שטוח באמצעות יריעות ביטומניות נקבע לפי מטר מרובע יחד עם עובי היריעות, כאשר יריעות עבות יותר נחשבות לאיכותיות ויקרות יותר היות והן מספקות הגנה טובה יותר. ניתן לבצע גם איטום נקודתי הכולל אזור ספיציפי בשטח הגג בו קיימת חדירה של מים, מדובר בעבודה זולה יותר היות והשטח אותו מכסה האיטום קטן משמעותית.

ברוב המקרים כאשר מדובר באיטום גג שטוח העבודה תהיה זולה יותר, היות וההתקנה נחשבת לקלה יותר ולפחות מורכבת מסוגי איטום אחרים.

גם גיל המבנה יש השפעה מכרעת על עלויות עבודת האיטום כאשר במקרים של בניינים ישנים, מצב האיטום בדרך כלל רעוע וכולל יותר נזילות וסדקים.

מלא/י את פרטיך ונחזור אליך בהקדם למתן יעוץ מקצועי

בחינם וללא כל התחייבות מצידך

משאית

מפת האתר

שליחה
1
Scan the code
היי, אשמח לעזור לך