איתור נזילות

בני שאול
בני שאול - משתף מהניסיון במאמר מקצועי

אם מגיעים למצב שבו הקיר מתמלא עובש, הטיח בבית מקלף או שהתקרה מטפטפת, זאת אומרת שלא בוצע בזמן איתור נזילות. אם יש סימנים לתקלה בצנרת, אם חוששים שיש כשל איטום בבית, אם חשבון המים מראה על צריכה חריגה (וכנראה נזילה) צריך לתקן ומהר. בעזרת האמצעים שנציג, ניתן לבצע איתור נזילות ברמת דיוק מקסימלית. 

איתור בשיטת השעון 

דרך ביתית פשוטה וטובה לצורך איתור נזילות ראשוני תהיה להשתמש בשעון המים של הדירה. קודם כל, מוודאים שכל הברזים סגורים. אחר כך מסתכלים על שעון המים ואחת משתיים: אם השעון לא מסתובב אין נזילה בצנרת. אם השעון עדיין מסתובב, קיימת נזילה בדירה או בדוד השמש. 

איתור בשיטה התרמית (מצלמה)

על ידי שימוש במצלמה מיוחדת שנקראת מצלמה תרמית, ניתן לבצע איתור נזילות מכל סיבה שהיא. כך אפשר לזהות נזילות שמגיעות בגלל צינור תקול, בגלל איטום לקוי, בגלל מרזבים לא מתוחזקים, בגלל חוסר שימוש נכון ביריעות ביטומניות או זפת ועוד. המצלמה הזאת משמשת אינסטלטורים מקצועיים וכן בבדיקות של בדק בית (לפני רכישה). 

איתור בעזרת גלאי לחות 

אם מבצעים איתור נזילות תוך שימוש במכשיר שנקרא גלאי לחות, ניתן לדעת עד כמה משמעותית התקלה. גלאי לחות משמש רבות כאשר יש כשל בצינור מתחת לרצפה. לפני שמתחילים ייבוש תת רצפתי, הגלאי יודע לזהות עד כמה אחוזי לחות ספוגים במצע (החומר שעליו מונחות המרצפות). 

שיטות נוספות לפני התיקון

אנשי מקצוע יכולים לבצע איתור נזילות גם בשיטות נוספות, כאשר גם לניסיון המקצועי וליכולת האישית יש משמעות. סימנים על הקירות, שימוש במצלמות שנכנסות לתוך הצנרת (עם סיב אופטי) ואפילו שימוש בגז לבדיקה, יכולים להיות שימושיים וטובים. לאחר מכן, תיקון התקלה יוכל להחזיר את החיים למסלולים, בלי נזקי מים מטרידים. 

משאית

מפת האתר

מלא/י את פרטיך ונחזור אליך בהקדם למתן יעוץ מקצועי

בחינם וללא כל התחייבות מצידך

שליחה
1
Scan the code
היי, אשמח לעזור לך