נזקי צנרת

בני שאול
בני שאול - משתף מהניסיון במאמר מקצועי

צנרת יכולה להינזק בשל כל מיני סיבות שאת חלקן אפשר (וכדאי) למנוע. כאשר צנרת נסדקת, נהרסת, מה שנקרא כשל בצינור, חייבים לבצע החלפת צנרת. זוהי הדרך למנוע את המשך נזילת המים, יצירת הרס בקיר, גרימת נזקים לריהוט ותקלות נלוות נוספות (כגון עובש או התקלפות טיח וצבע מהקיר). 

איך מזהים נזילה או נזק בצנרת בקלות 

עוד לפני שמבצעים החלפת צנרת, יש צורך כמובן לזהות שקיימת נזילה. את הנזילה ניתן לזהות בקלות, כאשר סוגרים את כל הברזים ובודקים את שעון המים. אם הוא מסתובב, יש היכן שהוא נזילה. לאחר מכן, כדי לזהות בדיוק את המיקום של הנזילה וכדי לתקן את התקלה או לבצע החלפת צנרת נדרשת בדיקה נוספת. 

את הבדיקה ניתן לבצע בשיטות שונות, כגון בדיקת לחות, שימוש בגלאים, בדיקה בעזרת מצלמה תרמית או מצלמה עם סיב אופטי. אם מזהים נזקי צנרת, חשוב גם לאבחן עד כמה הבעיה משמעותית. בהתאם להיקף הנזק ואופי התקלה, כך יש לתכנן ולגשת אל התיקון וההסדרה. חשוב לוודא כי השימוש בצנרת חדשה ובחלקים נוספים ייעשה ממרכיבים איכותיים וטובים. 

איך אפשר לשמור על צנרת תקינה

Worker with a Pipe

כדי לשמור על צנרת תקינה ולהימנע ככל האפשר מתקלות, צריך קודם כל לנהוג חכם. לדוגמא, אף פעם אין להשליך לאסלה פריטים שעלולים לסתום את הביוב. אין לזרוק לשם מגבונים, חיתולים, ניירות וכדומה. 

חשוב לא פחות מכך, לא לדחות תיקונים ותחזוקה. אם לא רוצים להגיע למצב של החלפת צנרת במלואה, חשוב לפתוח סתימות בעזרת איש מקצוע כמה שיותר מוקדם. בנוסף, כל תקלה קטנה צריך וכדאי למהר ולתקן מבלי להתמהמה: כך למשל אם יש בעיה של שורשים שפוגעים בצנרת או תקלות איטום אחרות. 

משאית

מפת האתר

מלא/י את פרטיך ונחזור אליך בהקדם למתן יעוץ מקצועי

בחינם וללא כל התחייבות מצידך

שליחה
1
Scan the code
היי, אשמח לעזור לך