איתור רטיבות

בני שאול
בני שאול - משתף מהניסיון במאמר מקצועי

איך מזהים, מאתרים, מגלים נזילות לצורך תיקון מושלם? כאשר הקיר נרטב בגלל נזילות בצנרת או בשל כשל באיטום, עשויים סימנים שונים להצביע על רטיבות בקיר. למשל התנפחות של טיח או התקלפות של צבע. רטיבות בקירות עלולה לחלחל מהרצפה כלפי מעלה, ואז אפשר לראות את הפאנלים נהרסים ומחייבים תיקון נוסף. 

 

כאשר מגלים עירנות, ניתן לזהות שקיימת בעיית רטיבות אפילו עוד לפני שיש סימנים ברורים להרס ולנזק. אמצעים חדישים וטכנולוגיה משוכללת יודעים לאתר רטיבות אפילו מבלי שצריך לקדוח בקיר או לבצע פעולה הרסנית אחרת. אמצעים משוכללים אלה יכולים לזהות לא רק רטיבות בקיר גם רטיבות בתקרה ואפילו – כזאת שמתחבאת מתחת לרצפה. זיהוי הרטיבות כמה שיותר מוקדם מאפשר תיקון מהיר יותר, חיסכון כספי ומניעת תקלות ונזקים נוספים. 

 

אמצעים משוכללים שמזהים רטיבות

אמצעי משוכלל שמסייע לאנשי המקצוע לזהות רטיבות בקיר נקרא: מצלמה תרמית. המצלמות המתקדמות מזהות היכן ישנה רטיבות נסתרת בתקרות, בקירות, ברצפות וכדומה. לאחר הפעלת המצלמה ניתן לראות רטיבות על פי זיהוי הבדלי טמפרטורות שונות.  

עוד אמצעי שיכול לזהות תקלות שמביאות לרטיבות, לא רק רטיבות בקיר אלא גם בתוך צינורות שנחשדים כסתומים או נוזלים נקרא מצלמה עם סיב אופטי. בעזרת סיב מיוחד וגמיש הכולל מצלמה זעירה אך איכותית, אפשר לקבל את תמונת המצב של מה שקורה בתוך הצינור. כך התיקון נעשה בצורה הכי נכונה לפי נסיבות המצב. 

אמצעי משוכלל נוסף מבוסס על גלאים מסוגים שונים. כיצד מצליחים גלאים לזהות רטיבות בקיר או נזילות? למשל באמצעות זיהוי גלי קול שיכולים לחדור לעומק. אפשרות נוספת הינה שימוש בגלאי אחוזי לחות. אמצעי כזה מתאים מאוד כאשר חוששים מרטיבות תת רצפתית. בדיקה תיעשה לפני הייבוש וגם לאחריו. 

משאית

מפת האתר

מלא/י את פרטיך ונחזור אליך בהקדם למתן יעוץ מקצועי

בחינם וללא כל התחייבות מצידך

שליחה
1
Scan the code
היי, אשמח לעזור לך